POČETÍ, POROD, PÉČE O DÍTĚ

„V bolesti není nic bolestnějšího než to, potlačuje-li se její projev.Slzy, jež polykáme, jsou mnohem trpčí těch, které proléváme.“

S čím Vám mohu pomoci?

Početí


Když se početí miminka stává úkolem ke splnění, povinností, prací….a lékaři říkají „hlavně buďte v klidu, nemyslete na to“ – to je těžký úkol


Zamlklé potraty


„Hurá dvě čárky na těhotenském testu“ a pak krutá zpráva „srdíčko netluče, plod se přestal vyvíjet“. Přichází velké zklamání.


Těhotenství


Pro některou radost, pro jinou stres, zvláště tehdy, pokud nás těhotenství zaskočilo nepřipravenou – objevuje se strach ze změny, nebo již máme za sebou nějaké negativní zkušenosti a přichází strach ze ztráty.


Vývojová vada u miminka, předčasný porod, úmrtí miminka


Špatná zpráva, těžké rozhodování, strach a nejistota, i s tím se bohužel některé ženy/páry musí vyrovnávat. A jde to vůbec? Časté otázky „proč zrovna já/my“.


Strach z porodu


Zvládnu to? Přirozeně nebo císařským řezem?

Nelehké rozhodování, zvláště pro ty z nás, které potřebujeme mít vše pod kontrolou a příliš nevěříme svému tělu.


Porodní trauma


Když porod neproběhl, jak jsme si představovali a plánovali a prožíváme pocit zklamání, selhání, tzv. porodní trauma


Šestinedělí


Každá maminka i každé miminko je individuální bytost, sladit se není jednoduché, zvláště tehdy, když každý radí, co je nejlepší, a těch informací na internetu. To je k zbláznění a někdy do toho ještě ty hormony. Jsou slzy po porodu a strach, že nezvládnu péčí o miminko normální?  Jak vám mohu pomoci?

diskrétně a zároveň citlivě vedeným rozhovorem Vás budu provázet, budu při Vás stát, budeme pracovat na tom, jak vyjádřit svoje emoce, aby se nehromadily v těle, abychom tak zabránili vzniku pozdějších psychických či psychosomatických onemocnění. Potřebujeme se naučit prožívat i negativní emoce a ne se před nimi schovávat a dělat, že neexistují. Budeme hledat odpovědi na otázky.


Užíváte si těhotenství, vše jde hladce, ale chcete se dobře připravit, slyšet rady zkušené porodní asistentky, případně vše probrat s psychologem..